Turniej Kings of War w Warszawie

To był już szósty turniej zaliczany do Mistrzostw Polski. W tym sezonie będą jeszcze 2 i czytelnicy również mogą liczyć na relację z tych wydarzeń.

Do Warszawskiego klubu Dragon (tutaj czapki z głów), przyjechało aż 21 osób z całej Polski. Nawet z Białegostoku przyjechali dwaj gracze. Mieliśmy aż 3 debiutantów, dwóch grających „empire of dust” i jednego z „salamandrami”. Co więcej zajęli niezłe miejsca, salamandry tuż za podium 4 miejsce. Poziom pomalowania armii był bardzo dobry, tylko 4 osoby nie miały pomalowanej całej armii wraz z podstawkami.

Każdy stoczył 3 zacięte bitwy, graczy było nieparzyście więc ktoś musiał co rundę pauzować, przykro mi, ale na razie nie wymyśliliśmy lepszego systemu. W każdym razie, obiad był przewidziany dopiero po drugiej bitwie. Mieliśmy szczęście, że moja ukochana Żona zrobiła dla wszystkich 2 blachy szarlotki, abyśmy nie padli z głodu. Na obiad był obowiązkowy chińczyk po drugiej stronie ulicy. Mimo zaciętych bojów obyło się bez bijatyk, wyzwisk i toksycznej atmosfery, bywalcy turniejów mogli się przez to poczuć nieswojo :P.


Wygrały krasnoludy Scoutmastera z armią na 3 behemotach i 2 regimentach borsuków, a ja z orkami zająłem 2 miejsce co było dużym zaskoczeniem, a podium zamykał Athard ze swoimi Elfami. Pełne wyniki TU. Nie było żadnych głośnych narzekań, wszyscy chwalili turniej i byli BARDZO pozytywnie zaskoczeni ilością nagród od sponsorów. Każdy dostał jakiś fant i z łupem wrócił do domu. Po turnieju piwko :).

Tu kilka słów o naszych sponsorach. A byli to Playmaty.pl, ufundowali główną nagrodę w postaci pełno wymiarowej maty i kilka pobocznych nagród takich jak tereny 2d. 3DMansion którzy to wydrukowali nam korony stanowiące trofea. Sklep www.battle-models.com wybór produktów z ich strony o wartości 150 zł. Jaśnie Pan Gobbos i jego firma MiniaturesArtTeam wyciął nam trzymaki na kostki do oznaczania ran na oddziałach i super nowe stojaczki, służące do podtrzymywania regimentów gdy część zsuwa się z terenu. Niesamowita firma TMS Tabletop Miniatures Solutions ufundowała dla każdego uczestnika po blisterze swoich doskonałych modeli i większe paczki dla zwycięzców. Sklep Warband z Poznania wysłał podstawki pod oddziały i aż 3 paczki figurek firmy Mantic. Firma AlienLab miniatures przysłała całą masę specjalnych żywicznych części do urozmaicania podstawek i same podstawki sceniczne. Bardzo polecam wszystkie te firmy, oferują one szeroką gamę naprawdę wartościowych produktów.

Na koniec kilka zdjęć z turnieju 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *