Recenzja walizki na figurki

Kupiłem sztywną walizkę na figurki z miniaturesartteam.com.

Co to jest?

Jest to specjalne pudło/walizka do przenoszenia modeli do gier bitewnych. Walizka jest duża, spokojnie starczy na armię do kings of war na 2000 punktów. Solidnie wykonana ze sklejki. Polakierowana. Do wyboru były fronty, białe, drewniane i z pleksiglasu. Z możliwością graweru laserowego dowolnej grafiki wektorowej. Ja wziąłem pleksi, żeby móc używać walizki jako pseudo gabloty w domu. Dostałem wersję z 3 półkami z warstwą blachy, eksperymentalnie pokrytej lakierem, standard to goła srebrna blacha, albo folia magnetyczna. Powiem szczerze że to kolorowe pokrycie blachy daje przyjemny efekt wizualny bez poświęcania siły magnesów. Aczkolwiek po krótkim użytkowaniu są widoczne rysy i w niektórych miejscach przebija srebro. Oddziały trzymają się bardzo dobrze, na tyle, że można nawet włożyć półkę do góry nogami. Dzięki paskowi do noszenia na ramieniu wygodnie się także przenosi walizkę na dłuższe dystanse niż z auta na turniej :). Walizka świetnie się nada to przenoszenia modeli z delikatnymi elementami które łatwo się łamią. Wszelkiego rodzaju Włócznicy albo Dark Eldary będą się nareszcie czuły bezpiecznie.

Dodatkowe „szpej” który można dokupić to specjalne szufladki na rzeczy luźno przenoszone, a także trzymaki na farbki produkowane przez miniatures art team mieszczą się do środka i można wygodnie przenieść swój warsztat.

Zalety

  • Modele trzymają się doskonale , tak plastikowe jak i metalowe.
  • Szybko wyciąga się armię przed bitwą.
  • Wygodnie pakujemy oddziały na półki po ich wyjęciu.
  • Bardzo dobra ochrona modeli.
  • Szeroka możliwość personalizacji.

Wady

  • Jak masz wielkie modele które rozpościerają skrzydła to zaczyna być problem z miejscem
  • Brak blachy na „dnie” walizki, przez to pierwsze modele musisz umieścić na wysokości pierwszej półki i tracisz jakieś 3 cm.
  • Nie ma przewidzianego miejsca na podręcznik, można by dodać kieszonkę plecach walizki.

Podsumowanie

Jestem bardzo zadowolony. Jeden z najlepszych zakupów hobbystycznych w moim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *