Kings of War Vanguard pierwsze starcie Abbysal dwarfs

We wtorek moje nowe krasnale stoczyły swoją pierwszą potyczkę. Zagraliśmy z Jankiem szybką grę w Kings of War Vanguard na 200pts. Szczerze polecam ten system. Jest prosty, szybki, a jednocześnie można podejmować ciekawe i ryzykowne decyzje taktyczne.

Ja zmieściłem 3 Decymatorów, 1 Mobile Katsuhan, 1 Charnox, 1 halfbreed, mutated mastiff i Overmaster. Przeciwko Nightstalkerom Janka.

Nie było łatwo biorąc pod uwagę nową armię i zasady których jeszcze się nie nauczyłem. Wielkim zaskoczenie było np. to, że z blundebuss ma się breath atak co może zadać o wiele więcej ran niż mi się początkowo wydawało.

Graliśmy scenariusz Kamienie Mocy. Przewaga liczebna przeciwnika dała mu możliwość zajmowania kamieni bez większych konsekwencji i otaczania mich elitarnych oddziałów. Potyczka skończyła się moją całkowita porażką. Gratuluję Jankowi świetnej taktyki, następnym razem się odegram.

Odwiedź blog Janka i zachęć do malowania figsów.

One Comment on “Kings of War Vanguard pierwsze starcie Abbysal dwarfs”

  1. Strzelające dwarfy mają ciężko z bandą, która cała ma Stealthy. Ale czuję, że następnym razem będzie mi dużo trudniej.

    Dzięki za grę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *