Kings of War Vanguard pierwsze starcie Abbysal dwarfs

We wtorek moje nowe krasnale stoczyły swoją pierwszą potyczkę. Zagraliśmy z Jankiem szybką grę w Kings of War Vanguard na 200pts. Szczerze polecam ten system. Jest prosty, szybki, a jednocześnie można podejmować ciekawe i ryzykowne decyzje taktyczne.

Ja zmieściłem 3 Decymatorów, 1 Mobile Katsuhan, 1 Charnox, 1 halfbreed, mutated mastiff i Overmaster. Przeciwko Nightstalkerom Janka.

Nie było łatwo biorąc pod uwagę nową armię i zasady których jeszcze się nie nauczyłem. Wielkim zaskoczenie było np. to, że z blundebuss ma się breath atak co może zadać o wiele więcej ran niż mi się początkowo wydawało.

Graliśmy scenariusz Kamienie Mocy. Przewaga liczebna przeciwnika dała mu możliwość zajmowania kamieni bez większych konsekwencji i otaczania mich elitarnych oddziałów. Potyczka skończyła się moją całkowita porażką. Gratuluję Jankowi świetnej taktyki, następnym razem się odegram.

Odwiedź blog Janka i zachęć do malowania figsów.

One Comment on “Kings of War Vanguard pierwsze starcie Abbysal dwarfs”

  1. Strzelające dwarfy mają ciężko z bandą, która cała ma Stealthy. Ale czuję, że następnym razem będzie mi dużo trudniej.

    Dzięki za grę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *